Aliyar Hoca

Beslenme

Deri Altı Yağlarından Nasıl Kurtulursunuz

Yıllardır sizlerden zayıflama ile ilgili en sık gelen sorulardan biri “Hocam ben sporla ve diyetle şu kadar kilo verdim ama şu karnımın üzerindeki veya belimde elime gelen yağı eritemiyorum, hangi egzersizle atabilirim?” sorusudur.

Karın baklavalarını ortaya çıkarmak için diyet ve cardio yapmalısınız

Genellikle karın kasları düzenli çalışmaların sonunda sıkı ve formda bir hale gelir. Ama dışarıdan bakıldığında deri ile kaslar arasındaki yarım cm yağ bile baklavaların sergilenmesine engeldir.

Epey çalışarak kasları istenen seviyeye getirmişsinizdir hatta dokunduğunuz zaman taş gibi baklavaları hissetmektesinizdir ancak, o üzerindeki sinir bozucu ince yağ tabakası bütün emeğinizi perdelemektedir.

Öncelikle gerekli azim ve iradeyi göstereceğiniz her konuda sonucun alınabileceğini belirtmekle beraber, size kötü bir haberim var:

Hiçbir egzersiz deri altı yağlarından sizi tamamen kurtarmaz.

Daha doğrusu, o bölgeyle ilgili yapacağınız egzersizin deri altındaki yağlarınıza ancak %3 – %5 arası etkisi vardır.

Bu konuda öncelik diyettir ve sonrasında cardio yağ yakım çalışmalarıdır. Koşu bandı, bisiklet, cross trainer ve benzeri aletlerle nabzınızı belirli bir düzeye* çıkartıp zamanla deri altı yağlarından kurtulabilirsiniz.

“Kurtulabilmek” sözünün son derece sevimli geldiğinin farkındayım, ancak işin aslı deri altındaki yağlar, vücudunuzda görünen ve görünmeyen bütün yağlar yakıldıktan sonra geriye kalan en son yağlardır. Yani, vücudunuzun yağ oranının %10’un altına inmesi demektir.

Müsabakalara girdiğim dönemde tartı odasında eşofmanlarıyla oturmakta olan rakiplerimin form durumlarını tahmin etmek için yüzlerine dikkatle bakardım.

Vücudunda ve deri altında hiç yağ kalmamış bir adamın yanakları zayıflar hatta yüzü hafifçe çökmüş bir görünümdedir. Bu durum bana o adamın çok formda ve definiş olduğu yönünde ipucu verirdi. Elbette bu seviyede bir yarışmacıya her zaman rastlanmaz. Zaten o seviyeye ulaşmışsa ilk üçte mutlaka yeri vardır.

Tabi ki yarışmalara hazırlanmıyorsanız, yanaklarınızın çökmesine kadar varan aşırı bir diyete girmenin gereği yoktur.

Deri altındaki yağları eritmek amacıyla, sıkı bir diyet ile cardio çalışmaları yaparsınız ve vücudunuzda sırasıyla şunlar olur:

1. Öncelikle gözünüzle gördüğünüz vücudun dış yağlarının tahmin ettiğiniz hızda erimediğini farkedeceksiniz. Bunun sebebi aynı anda vücudunuzun göremediğiniz iç organlarınızdaki yağların da eriyor olmasıdır.

2. Bunun bilincinde olup da sabırsız olmadığınız takdirde, vücudun iç yağlarının erimesi tamamlandıktan sonra dış yağlarının erimesi ivme kazanarak hızlanacaktır.

3. Vücudunuzdaki dış yağlar da erime sırasına göre, en son göbek bel ve basen eridikten sonra (ki bu da sebat gerektiren ayrı bir süreçtir) sıra deri altı yağlarına gelir.

4. Bu aşamaya gelene kadar muhtemelen bezmiş, sıkılmış ve vazgeçmeye yüz tutmuşsunuzdur. Gerek sosyal yaşantınız sekteye uğramış, gerekse Diyet yazısında sözünü ettiğim “diyet şeytanları” devreye girmişlerdir.

Eğer son aşamada bu engeli de aşmayı başarırsanız sınavı geçtiniz demektir. Plajda yürürken insanların sizi imrenerek izlediği özel biri olursunuz.

Spartacus dizisindeki Doctore, en iyi fiziğe sahip karakter

Sizi izleyen bu kişiler ya bunu denemeyi hiç göze alamamışlardır ya da yukarıdaki aşamaların birinde takılıp kalmışlardır.

Siz sadece gıptayla bakılan estetik bir fizikten ibaret değilsiniz, aslında çelik gibi bir irade ve istikrar sembolüsünüz.

Ben yıllardır bu türden fiziksel uğraşılarda geç ve güç de olsa, hiçbir zahmetin karşılıksız kalmadığına defalarca tanık olmuş bir kişi olarak sizlere

“haydi bakalım kolay gelsin” diyorum.

(*) Yaşınıza ve metabolik durumunuza uygun yağ yakımı için ideal nabız atım sayınızı öğrenmek için fitness hocanıza danışınız.

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

45 Comments

 1. ŞenolMay 16, 2012 at 11:44

  hocam motivasyonum düştükçe bu yazınızı tekrar tekrar okuyorum Antalyada bir spor salonunda kız arkadaşımla beraber düzenli spor yapıyorum aşırı büyük kaslı değilim ama geniş omuzlar ve iyi bir sırt yaptım en son karındaki kasları belirginleştirmeye kadar vardım. sayenizde motive oluyorum pes etmeyeceğim!

 2. batuhanAğu 17, 2012 at 15:07

  sayın hocam, spor salonlarında vücut kitle endeksini, yağ, kas, mineral durumlarını gösteren cihazlar oluyor, bunların sonuçları güvenilir mi? 10 aydır vücut geliştirmeye çalışıyorum, kilo alırsam kastan çok yağ alıyorum, kilo verirsem yağdan çok kas veriyorum. nedir bu anlayamadım. çıplak ayakla üzerinde durduğumuz bir cihaz, bilgisayara sonucu gönderiyor, onun dediğine göre yani.

 3. Aliyar SöylerkayaKas 19, 2012 at 11:50Author

  Batuhan, bu cihazların doğruya yakın bir sonuç çıkarabilmesi için kurallara uygun ölçüm yapılmalıdır. Yani ölçümden 3-4 saat öncesine kadar bir şey yememiş olman, çay-kahve tüketmemen, son 1 saat hiç su içmemiş olman gerekir.
  Bunları doğru uygulamana rağmen sonuçlar bu şekilde çıkıyorsa beslenme ya da antrenman programında kesinlikle bir sorun var demektir.

 4. aliAra 7, 2012 at 13:23

  iyi günler herkese…
  hikayem 3 yıl önceye dayanıyor… Bir gün çalıştığım hastanede tahlil yaptırmaya karar verdim. çünkü 99,900 kiloya kadar çıkmıştım ailevi nedenlerden ötürü… Sonrasında sadece diyetle bol su ve karbonhidrat, şeker vb bi sürü şeyden vazgeçerek sadece diyetle 1 yılda 75 kiloya indim… Sonrasında evime eliptik kondisyon, kürek, dambıl vs spor aletleri alarak spor yaşantısına adım attım.

  Evet hocam söylediğiniz gibi gayet fit ve kaslı bir yapıya sahip oldum şu an kilom 71 ama bu deri altı yağ olayında pek başaramadım. Bu yazınızı okumak bana heycan ve azim kattı… Sporuma ayrıyetten insanty, ve p90x gibi fitness programlarını da ekleyerek en kısa zamanda o sahilde yürürken imrenilen kişi olacağım 🙂 okuyan herkese teşekkürler.

 5. Aliyar SöylerkayaAra 24, 2012 at 20:17Author

  Ali, sana kolay gelsin diyor, başarılar diliyorum. Alacağın güzel sonuçları bizlerle paylaşman, okuyan birçok kişiye de motivasyon sağlayacaktır. Başarı hikayeni bekliyoruz.

 6. 0zqur33Oca 12, 2013 at 19:31

  hocam 1.69 boyundaym 75 kg vücüt geliştirmek istiyorum diyet yapmam gerekiyor mu yoksa kilom normal mi yardımcı olurmsnz

 7. kübra54Oca 29, 2013 at 23:40

  hocam ben 1.63 boyunda 78 kiloyum spora basladım bu ay 2. ayım ilk ayımda kilo veremedim belen 8 cm basenden 6 cm verdim yengemle beraber basladık oysa yengem 8 kilo verdi diyet yapıyodu bense yapmıyodum bir anda 8 kilo vermesi normalmi birde benim zayıflamam için ne gibi şeyler yapmam lazım haftada 3 gün spora gidiyorum daha fazla gelme diyo spor hocam 18 yasındayım ne yapmam lazım

 8. ÇAĞATAYŞub 6, 2013 at 17:46

  MERABA ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE SİZE BİR ŞEY BELİRTMEM GEREKİRKİ SPORDA İSTİKRAR ÇOK ÖNEMLİDİR BEN BUNDAN 2 YIL ÖNCE 103 KİLO OLAN BİR İNSANDIM LİSEDE HEP DALGA GEÇİLDİM TÜRLÜ LAKAPLAR TAKILDI GURURUMA YEDİREMEDİM ÇOK BOZULUYORDUM BU DURUMA SONRA BİR GÜN OTOBÜSLE OKULDAN EVE GİDERKEN ÇOK KALABALIK OLDUĞU İÇİN AYAKTA YOLCULUK EDİYORDUM BİRDEN ANİ FREN YAPILINCA BİR ADAMIN ÜZERİNE DÜŞTÜM VE İKİMİZDE YERE YIĞILDIK BANA GÜLEREK DEDİKİ EVLAT CANIMI ÇOK YAKTIN SANA BUNUN PAHASINI ÖDETİCEM DEDİ VE CEBİNDEN KARTINI ÇIKARIP BANA VERDİ ŞANSA BAK ADAM SPOR SALONUDA HOCA EVE GİDİP DÜŞÜNDÜM İNTERNETTE ARAŞTIRMA YAPTIM ZAYIFLAYABİLEN İNSANLARIN ÖYKÜLERİNİ OKUDUM NELER YEMEMEM GEREKTİĞİNE BAKTIM VE 03.06.2011 TARİHİNİ HİÇ AKLIMDAN ÇIKARMYORUM ÇÜNKÜ HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI İLK BAŞLADIĞIM GÜN ÇIPLAK FOTOĞRAFIMI ÇEKTİM O GÜN SPORA BAŞLADIM SIKI BİR DİYETE GİRDİM HOCAM NE DEDİYSE YAPTIM ASLA PES ETMEDİM PROĞRAMA SADIK KALDIM 03.06.2012 DE O FOTOĞRAFLA KARŞILAŞTIRDIĞIMDA SANKİ BİR POP YILDIZI HAVASI VARDI :)) ARTIK SAHİLDE KUMSALDA DİKKAT ÇEKER BİRİSİ OLMUŞTUM DALGA GEÇİLEN ONURU KIRILAN BİR İNSAN GİTTİ YERİNE ÖZGÜVEN DOLU KIZLARIN VE ARKADAŞLARININ İLGİSİNİ ÇEKEN HERKESİN KASLARIMA DOKUNMAYI İSTEYEN BİRİSİ OLMUŞTUM İŞTE BU BENDİM ŞU AN 73 KİLOYUM YAVAŞ YAVAŞ SİXPACKLER ÇIKMAYA BAŞLADI SİZE TEK ÖNERİM İSTİKRAR,KARARLILIK VE GÜVEN LE BU YOLDA İLERLEYİN BAŞARALAR SİZLERİ YENİDEN YARATIR HOŞÇAKALIN

 9. OğuzhanŞub 20, 2013 at 15:22

  Hocam karın kasılarını nasıl parçalarız görünür hale getiririz

 10. doganŞub 24, 2013 at 16:16

  merhabalar 2012 yilinin ocak ayinda 116 kg olan biriydim.siki bir diyetle 1senede 93 kg indim tabi hemen hemen hergün spor salonundan cikmadim.boyum bu arada 1.86.ama istedigim kivama gelmedim.ha disaridan bakildigi zaman fitt bir vücuda sahibim gögüs kaslari sirt ve kol,kaslarim gelisti karin eridi ama baklavalar belli degil :)) bu aralar onlara yogunluk veriyorum azim arkadaslar azim.hocam sorum su ben diyet yaptim yemedim icmedim kaslarim gelisiyor ama istedigim seviyede degiller.sizin vücut program diyeti ile kilo alirmiyim korkum ve endisem bu.simdiden tesekkürler

 11. Aliyar SöylerkayaŞub 24, 2013 at 18:09Author

  Özgür, kilonun ne kadar olduğu değil vücudundaki kas ve yağ dağılımı önemlidir. Kişiyi görmeden tavsiyede bulunmak yanlış olur.

  Kübra, yengenin yaptığı gibi sporla birlikte diyet de yapmalısın. Yengenin başta kaç kilo olduğunu bilmediğim için 2 ayda 8 kilo vermesinin aşırı olup olmadığını söyleyemem. Ama kilosu fazla olanların ilk zamanlar boş kiloları hemen vermeleri normaldir. (Azdan az çoktan çok verilir) Giderek kilo verme hızı yavaşlar. Spora yeni başlayanlar için haftada 3 gün birer gün arayla egzersiz idealdir. Diğer günlerde de dışarıda -en az yarım saat hiç duraklamadan- çok hızlı yürüyüşler yapabilirsin.

  Çağatay, deneyimlerini ve düşüncelerini okuyucularımızla paylaştığın için teşekkür ederim.

  Oğuzhan, diyetle. “Deri Altı Yağlarından Nasıl Kurtulursunuz” yazısını oku.

  Doğan, sözünü ettiğin diyet “Vücut Geliştirmeye Yeni Başlayanlar İçin Beslenme Programı” adlı liste ise; bu tip bir diyette kas olarak kilo alırsın, tabi eğer ağırlık çalışmalarına düzenli devam edersen. İstersen, bu listedeki yağ oranını sıfıra da indirebilirsin.

  Herkese başarılar.

 12. kübra54Mar 7, 2013 at 11:26

  hocam yengem başlangıcta 130 kiloydu ilk ay 8 ikinci ay 5 kilo verdi bense ilk ay topatlandım kilo veremedim 2. ay 5 kilo verdim ama 3 ay hiç veremedim sadece biraz toparlandım 3. ayımda haftada bir gün platese gidiyorum ve ilk giddigim günfazlasıyla agrılarım oldu sanki damarlarım cekiliyodu sizce bu normal mi cevapladığınız için teşekkür ederim benim su anki kilom 75

 13. kübra54Mar 7, 2013 at 11:28

  bu arada yengem iki ayda 8 kilo vermedi 1 ayda 8 kilo 2. ayda 5 kilo verdi sizce bu normal mi

 14. nuray candanNis 4, 2013 at 20:03

  Merhaba yanlış mı anladım diye sormak istedim.. Ben basen bölgesindeki yağlardan şikâyetçiyim.. bunlar ortadan kaybolduğunda sonuç olarak yüzümde çökmüş mü olacak… bunun bir orta yolu yokmu. ne yapmak lazım. yüzüm zaten ince daha da giderse hiç bir anlamı yok. çirkin bir yüz ve güzel bir vucud değil istediğim..

 15. Aliyar SöylerkayaNis 5, 2013 at 18:25Author

  Nuray, yukarıdaki yazıda “Tabi ki yarışmalara hazırlanmıyorsanız, yanaklarınızın çökmesine kadar varan aşırı bir diyete girmenin gereği yoktur.” şeklinde bir cümle kullanmıştım. Vücut geliştirme yarışmalarına hazırlanmadığını varsayarsak, “orta yol” mümkün elbette.

  Başarılar.

 16. abdussamet ayanNis 19, 2013 at 22:06

  hocam ben prtein ve karbondiihidrat almak için yiyorum ama 1.70 boyum 76 kilom çok göbegim var nasıl eritecem kollara kilo almaya çalışıyorum yedigimde kilo ve göbek gitmiyo 1 aydır

 17. CanMay 14, 2013 at 13:35

  hocam saygılar. lk bulktan sonraki definasyon döneminde motivasyon ve hırsım yerinde oldugu için istedigim vucudu yağları yakarak elde ettim. şimdi ikinci bulk dönemini bitirdim. ama şimdi ilk definasyon dönemindeki kadar beslenmeme dikkat edemiyorum. kendimi motive etmek için hırslanmam için ne önerirsiniz. paranoyak halindeyim şuan öğünlerden sorna karnıma bakıp packler duruyor mu diye kontrol edecek kadar umutsuz vakayım

 18. Aliyar SöylerkayaMay 19, 2013 at 13:23Author

  Abdussamet, sitedeki örnek diyet listelerine göz atabilirsin. Spor salonunda bilinçli bir hoca eşliğinde çalışarak, vücudunu kendi potansiyeli dahilinde en iyi şekle sokabilirsin.

  Can, cevap sorunda gizli zaten. İlk dönemde bunu başarmışsın çünkü motivasyonun yerindeymiş. Hiç kimse kimseyi motive edemez, insanı sadece hedefleri motive edebilir. Daha fazla definiş ve şekilli olmayı -yeteri kadar istiyorsan- bunun seni zaten hırslandırması gerekir.

  Başarılar.

 19. aykutAğu 8, 2013 at 23:38

  merhaba hocam yazinizda gobek bel vs erir ondan sonra deri alti yagi erir demissiniz yani duz karnim olacak ve yanlarim gidecek ama karin kasi icin son evre yani deri alti yagi gitmesi gerekiyor anladim ama deri alti yagini eritmeden duz fit gorunebilirmiyim yani duz ve fit olacak ama karin kasi cikmayacak deri alti yag kalacak yani… inatci yag dedigimiz o yagi vermeden eritmeden normzl duz ve fit olabilirmiyim sporcu olmadigim icin karin kasina ihtiyacim olmadigimdan fit yani duz olabilir mi o son deri alti yani zor eriyen bolumu eritmesem olurmu biraz uzun oldu insallah derdimi anlatabilmisimdir … kusura bakmayin

 20. fundaEki 12, 2013 at 12:56

  merhabalar 20 yaşındayım 45 kiloyum çok zayıfım fakat vücudum yağdan ibaret genetik olarak.ben aynı anda hem kilo alıp gelişmek hem de yağlarımı eritip sıkılaşmak istiyorum.Yani sıkı ve dolgun bir vücut istiyorum. Daha önce bilinçsiz spor ve beslenme ile yüzüm çökmüştü derimde çatlaklar vs. oluşmuştu. Fakat şimdi kas yapımını destekleyen iyi bir beslenme ve fitness programım var elimde. Şuan başlamak istiyorum programa ama aklıma takılan şey istediğim vücudu elde etmek için ilk diyetisyen eşliğinde kilo alıp sonramı bu sıkılaşma programına başlamam doğru olur?

 21. DilaraEki 23, 2013 at 00:51

  Hocam bende spor salonuna gidiyorum düzenli cardio yapıyorum ama spor salonundaki sürem bittikten sonra bir süre kendim düzenli olarak koşu yapsam cardio yerine geçer mi? Aynı zamanda basketbolda oynuyorum.

 22. ErtuğOca 15, 2014 at 23:00

  Hocam, okuduğum bu yazınızın güzelliğine saygı duymamak mümkün değil. Bende kilo vermenin sonuna geldim ancak kasla deri arasında ve belimle, göğüslerim de azda olsa yağları hissedebiliyorum. Sizin yukarıda belirttiğiniz hususları uygulayacağım.Çok teşekkür ederim
  .

 23. OnuROca 26, 2014 at 15:05

  hocam saygılar.. Benim boyum 1.79 kilom 72 6 aydır spora gidiyorum ve mide kassım deri altındaki ince yağdan dolayı pek net görüntü vermiyor şekerii sade ve sadece meyveden alıyorum başka hiç bi türlü yiyicekten almıyorum. makarnadan pilavdan yağdan az olsa bile mide için kaçsam kilo vermeye başlıyorum napalirim yardımcı olabilrmsnz

 24. ErenOca 31, 2014 at 19:30

  Hocam merhaba ben 15 yaşında lise 1 öğrencisiyim kilom 62 boyum 1.70 futbol kulübüne gidiyorum yaklaşık 2 haftadır 2kg lik 2 tane dambıl ile göğüs çalışması yapıyorum ama aynada vücuduma baktığımda istediğim bi vücut görünmüyor çok az basenler ve göğüs yağlarım var bunları nasıl eritebilirim sitenizde bana göre bir diyet varsa önerirmisiniz Saygılar..

 25. uğurŞub 2, 2014 at 15:40

  hocam saygılar. benim boyum 1.78 kilom 73. göbek ve bel çevrem aşırı yağlı ama zayıf biriyim. kollarım vücudum zayıf. nerden başlamalıyım. ne yapmalıyım. yardımcı olurmusunuz.

 26. BARAN BAKAÇMar 20, 2014 at 11:06

  hocam selamlar 1 sene önce 40 kilo verdim ama tabi ne doğru düzgün diyet ne de düzenli bir şekilde spor yaptım. şimdi spor salonuna gidiyorum vücudumun özellikle göbek bölgesinde sarkmalar var bunlar geçer mi ? geçmesi için hangi hareketleri önerirsiniz? şimdiden teşekkür ederim.

 27. AnonimNis 4, 2014 at 10:37

  merhabalar, ben spor salonuna gidiyorum sadece sıkılaşmak istiyorum, fakat bu arada 11 kilo fazlam var olduğunu öğrendim. boyum 1.65 kilom 70 spining yapıyorum haftada 2 yada 3 defa yapıyorum çok zevkli ve sıkılmadan yapılan bir spor bununla sıkılaşmam mümkün olabilirmi acaba

 28. fıtnessAğu 25, 2014 at 06:38

  merhabalar 25 yasındayım 60 kılodayım ıdeal nabız ne olmalıdır.

 29. Rıza ŞAHİNEki 30, 2014 at 14:14

  110 kg adamım 178 cm boy var 7 yaşından beri dövüş sporları yapıyorum bir ara çeşitli hastalıklardan rahatsızlandım ve nefes sorunum vardı uykuda nefes kesiliyor ve reflüm var normalde 72 kg dövüşçüsü bu kiloya gelince pek azim kalmıyor yaşta 35 oldu bu yazıyı okuyunca birde diyetinizi az gaza gelmedim değil hani

  bu arada hadim olmadan fitness nabız sormuş bu çok basit bir denklem cevap verim
  220-yaş=sonuç bu nabza kardionuzda ulaşmanız gerekir
  takli ben 220-25=195 canım kardeşim tabiki kalp sorunzuz olmadığından emin olunuz

 30. AnonimŞub 12, 2015 at 08:36

  Aliyar hocam merhabalar,yurtdısından yazıyorum size , ben kilo verebilmek icin spora yeni basladım, kardiyo yaparak kilo vermek istiyorum, fakat dün bana fitness salonundaki aletleri tanıtan hoca, kardiyoyla kilo veremezsin, ağırlık aletlerinde çalısman gerek dedi ve benim bütün motivasyonumu bitirdi resmen, tabi ağırlık calısıp kilo vermemin, kendisinin bana ücretli özel ders vererek mümkün olacagını söyledi… 170 – 80 kg , ben sadece yaglardan kurtulmak istiorum , kas yapıp sahilde vücut göstermeye niyetim yok açıkcası, , bu arada lipo 6x die bi ürün de almıstım , umarım faydasını görürüm, diette de su an icin istikrarlıyım. bu konuda yorumunuzu alabilir miyim ???

 31. HknŞub 12, 2015 at 08:38

  Aliyar hocam merhabalar,yurtdısından yazıyorum size , ben kilo verebilmek icin spora yeni basladım, kardiyo yaparak kilo vermek istiyorum, fakat dün bana fitness salonundaki aletleri tanıtan hoca, kardiyoyla kilo veremezsin, ağırlık aletlerinde çalısman gerek dedi ve benim bütün motivasyonumu bitirdi resmen, tabi ağırlık calısıp kilo vermemin, kendisinin bana ücretli özel ders vererek mümkün olacagını söyledi… 170 – 80 kg , ben sadece yaglardan kurtulmak istiorum , kas yapıp sahilde vücut göstermeye niyetim yok açıkcası, , bu arada lipo 6x die bi ürün de almıstım , umarım faydasını görürüm, diette de su an icin istikrarlıyım. bu konuda yorumunuzu alabilir miyim ???

 32. hasan tokatMar 25, 2015 at 01:48

  hocam 164 boyunda 94 kilo 33 yaşındayım göbegim cok seker hastasıyımda spor salonuna gidecek durumum yok evde nasıl eritirim bu gmbegi yardımcı olurmusunuz

 33. BubiMay 7, 2015 at 16:27

  Hocam Merhaba,Ben Hayatım Boyunca 2.Kez Spor’a Basladım,Ilk Yapısım Sadece 4 Hafta Surdu,Ve Guzel Bır Sonuc Elde Ettım . Ve Su Andada Dıyete Basladım 4 Hafta Sadece Spor Yaparak Derı Altındakı Yagları Erıtmeye Calısıyorum .. Sabahları Ac Karnına 15 Dakıka Temız Havada Bısıkler Suruyorum , Ve Karın Kası Antrenmanımı 1’er Dakıka Ugyulama Ve 1’er Dakıka Ara Ile 9 Set Seklınde Yapıyorum .
  DİYET : Sabah Kahvaltım 4 Yumurta Beyazı 1 Kase Cacık,Dere Otu & Semız Otu .
  Oglen Yemegı ‘SADE’ Bulgur Pılavı Ve Yogurt Toplamda 1 Kılo Spor Oncesı . Antrenman Sonrası 10 Tane Yumurta Beyazı Ve 200 ML Proteın Tozu Icecegı .
  Aksam emegı Ise 1 Tane Tek Parca Orta Boy Tavuk Gogsu .
  Sımdı Sıze Soruyorum Sevgılı Hocam .
  Bu Sekılde 3 Ay Devam Eder Isem HEDEF’ime Ulasabılırmıyım ?
  Tesekkur Ederım .

 34. AnonimTem 8, 2015 at 18:15

  merhabalar hocam , ilk olarak 185 boyunda 76 Kilo biriyim 79 Kilo idim vücudumda %11 lik bi yağ oranı mevcuttu sonra diyete girdim ve 1 ayda 3-3,5 Kilo verdm bunların %95 i yağdan ve Sudan gitti çok küçük bi miktar kas kaybetmiş olablirim oda ölçülerime vurmadı diyet yapmadan önce gelen kol ölçüm 41,5 sonrasnda ise gene aynıydı mesela.Karın kısmım ise neredeyse hazır durumda Adonis dediğimiz kas kısmında damarlarım gözükmeye başladı sadece en alt karın kaslarının bulundugu kısımda çok küçük bi miktar kaldı küçük tabiriyle paraklarımı üzerine koydugum Zaman alttaki kas hemen dibinde yani kuş yuvasndan cıktı cıkıcakmş gibi.Bu tabakanın gitmesi gerçekten zor olcak gibi 1 ay daha diyete güzel bi şekilde devm etmeyi planlıyorm.Sizin ekstra olarak önerileriniz varmıdır yaşımda 21 bu arada. Şimdiden Teşekkür ediyorm.

 35. CanEyl 3, 2015 at 20:26

  seviyorum seni hocam 2 senedir sporla uğraşıyorum ama şu boğaza bir dur diyemiyorum 😀 eylül 25 den sonra diyete başlıyorum 45 hafta düzenli olarak bunu yapıcam bu yazını da telefonuma kopyalıycam caydıkça okuyacağım <3

 36. ÖmerEyl 5, 2015 at 02:40

  Hocam merhaba bir sorum olacak sizlere . Benim karın kaslarım sıkı hatta çok sıkı ama üstteki yağlardan tutup aşağı çekince kaslarım ortayada çıkıyor ama bir türlü o yağlardan kurtulamadım nasıl hareketler yapsam en etkili şekilde karın kaslarımı sergileyebilirim şimdiden teşekkür ederim

 37. JamesEki 17, 2015 at 14:49

  YAŞ 24
  BOY 180
  KİLO 95
  YAĞ %25
  1 KAÇ GÜN İÇERİSİNDE SIKI BİR PROGRAMA BAŞLIYORUM EĞER BAŞARILI SONUÇLAR ELDE EDEBİLİRSEM HEPİNİZLE PAYLAŞICAM İYİ GÜNLER

 38. ishakAra 17, 2015 at 21:49

  yaş 17 kilo 66 boy 1.75 vucut yag oranı %14 ve fıtness 1 ay yaptım ve bıraktım ustunden 1.5 ay geçti ve şimdi evde yapıyorum sorum şu hocam ben karın kaslarını bu gidişle kaç ayda veya haftada çıkartırım teşekkürler

 39. BuseMar 21, 2016 at 19:27

  Hocam ben 12 yaşındayım boyum 1.45 kilom 46.5 ama göbek yağım çok (deri altı yağı)en kısa zamanda ne yaparak eritirim

 40. AnonimMar 27, 2016 at 21:14

  Hocam ben 34 yasindayim. sizin tavsiyelerinizle 2 ay icinde 7kilo verdim duzenli beslenme ve sporla istedigim forma kavusmama cok az kaldi.size cok tesekkur ederim. gercekten minnettarim.konyadan serhan ozden..
  Saygilarimla..

 41. KmlNis 10, 2016 at 21:52

  Hocam kilo 70 boy 180 yag orani 11 spor a basladim fakat salonda tam olarak bsey soyleyen yok bu yaglarin erimesi icin yememem gereken seyler nedir veya yardimci olacak olan nedir

 42. SenaNis 21, 2016 at 15:15

  Hocam merhaba yağ oranım %17 bir bayan olarak bu normal mi ? İki yıldır ciddi anlamda spor yapıyorum beslenme ile birlikte yoğun antreman. Karın kaslarını belirginleştirmek için yağ oranının daha ne kadar düşmesi gerekiyor ?

 43. AnonimMay 14, 2016 at 12:31

  Karın kaslarımın üzerindeki yağları eritmek ne kadar Zaman alır ve haftada iki gün kardiyo antremanı yeterli olur mu? Ve ya bunun en hızlı olabilmesi için neler yapmalıyım ? Teşekkürler

 44. BesteHaz 21, 2016 at 21:17

  sadece fiziksel görünümden öte, Çelik gibi bir irade ve istikrar…. sevdim bunu ! :)))

 45. AnonimEyl 6, 2016 at 03:09

  Benim gittiğim spor salonunda eğer vazgeçmek üzereysen neden başladığını düşün diye bir yazı var baya gaz veriyor bana 84 kilodan 71 kiloya düştüm be oldukça dinç be sağlıklı hissediyorum kendimi

Yorumunuzu yazın

site içi arama
loading...
Facebook ile Takip Et
 1. Sitedeki genel önerilerin dışında mesaj yoluyla kişiye özel program veya tavsiye verilmemektedir.