Aliyar Hoca

Spor

Mübarek Üç Aylar Başladı

Mart 9, 2012 by Aliyar Söylerkaya in Spor with 5 Comments

Yazının başlığına ve sitenin adında geçen “Hoca”ya bakıp da yanlış anlamayın. Ülkemizde fazlasıyla din uleması var, ben ise onlardan biri değilim.

Ancak öteden beri sporu bir hayat tarzı ve dünya görüşü; spor salonlarını da ibadethane olarak görmüşümdür.

Teşbihte hata olmaz, benim sözünü edeceğim mübarek üç aylar, spor salonu işletmecileri ile yaz hazırlığı için spor salonlarını dolduranlar için Mart – Nisan – Mayıs aylarıdır.

Spor salonculuğu işinde olanların kazançlarını katladıkları; işletmelerin iyi ya da kötü yönetilmelerine göre, köşeyi döndükleri ya da tünelin ucundaki ışığı görerek batmaktan kurtulmayı umdukları aylardır bunlar.

Mart-Nisan-Mayıs, kışın alınan kilolardan kurtulmaya çalışma dönemidir

Spor Salonu Karakterleri-1 yazısında bahsi geçen plaj sezonu üyelerinin ise adeta balık akını gibi spor salonlarını doldurduğu aylardır.

Mübarek üç ayların sonunda işletmecilerin cepleri dolu, sezon üyeleri ise mayo ve bikinilerinin içinde mutlu:

Maile hidayete erilmiştir Allah’a şükür!

Şaka bir yana, benim için hemen hemen tüm hayatım boyunca değişmeyen bir rutindir bu.

Güzel tarafları da vardır. Çünkü bugün spor alışkanlığına, bilincine ve kültürüne vakıf insanların çoğu, büyük ihtimalle spor yapmaya bu aylarda başlamışlardır.

İlk kez spor salonuna adımını atan her bin kişiden elli atmış kadarı sporun görselliğin dışındaki yararlarını da idrak etmişlerdir ki, bu oran dikkate değerdir.

Spor salonlarının kalıcı üyelere sahip olmaları ve toplumumuzun sağlıklı nesilleri yakalaması yolunda, bahar ayları önemlidir.

Bu yıl da mübarek üç aylara güzel bir başlangıç yaptık, hayırlara vesile olması dileğiyle…

Tagged , , , , , , , ,

5 Comments

 1. Batuhan GNis 4, 2012 at 12:46

  Ali hocam üslübunuz harika ivan maydonoz yazınızla bunu özellikle çok beğendiğimi itiraf etmeliyim. İyi bir hoca olmanızın yanısıra oldukça maharetli bir kaleminiz varmış bunu da öğrenmiş olduk. Son görüşmemizde sitenizde videolara yer vereceğinizi söylemiştiniz bence o alanda da çok başarılı olacaksınız.

 2. Aliyar HocaNis 6, 2012 at 13:52Author

  Batuhancığım güzel iltifatların için çok teşekkür ederim. Video çekimleri için sezonun bitmesini bekliyoruz, malum şu sıralar epey yoğunuz. Özenli bir çalışma olacak, beğenileceğini umuyorum.

 3. Hasan ÇelikŞub 17, 2013 at 20:25

  Aliyar hocam düzenli mekik yapıyorum, üst karın kası ve ardından miğde bölgesini çalıştıran egzersizlerimi yapıyorum karın bölgemdeki kaslarım oldukca sertleşti ama karın kaslarımı sıkmayınca göbek çıkıyor yağlı yemeklerden kaçınıyorum fazla yemiyorum ama belirli saat aralıklarıyla besleniyorum bana bu durum hakkında yardım ederseniz sevinirim.

 4. Aliyar SöylerkayaŞub 24, 2013 at 18:33Author

  Hasan, “Deri Altı Yağlarından Nasıl Kurtulursunuz” yazısında tam da senin ihtiyacın olan bilgiler mevcut. Dikkatle okumanı öneririm.

  Başarılar.

 5. Asra Aylin AyAra 9, 2014 at 11:49

  Ben aldıklarımı verip şekillenicem diye bi 4 ay öncesinden başlamışım mübarek ayların 🙂 Şaka bi yana üslubunuzu ve mizahınızı severek okuyorum başarılarınızın devamını dilerim hocam..

Yorumunuzu yazın

site içi arama
loading...
Facebook ile Takip Et
 1. Sitedeki genel önerilerin dışında mesaj yoluyla kişiye özel program veya tavsiye verilmemektedir.